English Česky
Novinky

Novinky

Poděkování od Linky bezpečí

Poděkování od Linky bezpečí

8. 7. 2024

Píši Vám, abych se podělila o upřímné poděkování od rodiče dítěte, kterému díky sponzorům mohli pomoci.

„Vážení a milí profesionálové, nevím, jak Vám mohu dostatečně vyjádřit poděkování. Zachránili jste život mého dítěte, které neuneslo zklamání z neúspěšně vykonané zkoušky a spolykalo léky. Vaši pracovníci vyslali na místo vozidlo záchranky. Byla jedna hodina v noci. Nebagatelizovali, nezjednodušili si práci. Zachránili jste jeho život. Děkuji. Do konce svého života Vám budu vděčný. Máte můj obdiv, úctu a respekt.“

Tato slova, sdílená se souhlasem rodiče, nám připomínají, jak významnou roli hrajete ve fungování Linky bezpečí. Díky Vaší podpoře jsme schopni poskytovat kritickou pomoc dětem a jejich rodinám. V prvních šesti měsících tohoto roku jsme odbavili 56 373 kontaktů přes telefon, chat a e-mail. Řešíme urgentní problémy, jako jsou sebevražedné myšlenky, sebepoškozování a těžké úzkosti. Děkujeme, že můžeme být dostupní nonstop a současně se zaměřit na preventivní programy jako Linka bezpečí NAŽIVO, podcasty, blog a online webovou poradnu.

S úctou Soňa Petrášková, Ředitelka Linky bezpečí

Skvělý výkon v Berheimu

Skvělý výkon v Berheimu

3. 7. 2024

Dne 29. června 2024 v německém městě Berheim se mi podařilo zvítězit v závodě Evropské série. Tento závod byl součástí seriálu fourcrossu, kde závodí čtyři jezdci na trati současně. Trať bývá plná překážek, skoků a klopených zatáček, což činí závody velmi dynamické a atraktivní. Tímto vítězstvím jsem získal cenné body do průběžného pořadí série. Tyto body jsou důležité pro celkové umístění v sérii. Držte palce i v dalších závodech!

Váš Pepa S.

Skvělý začátek sezóny

Skvělý začátek sezóny

20. 6. 2024

Rád bych se s vámi podělit o novinky z mého závodění. Dne 15. června jsem se zúčastnil svého prvního letošního závodu v Evropské sérii fourcrossu, který se konal ve švýcarském Winterthuru. Mám radost, že jsem obsadil 2. místo, což je skvělý začátek sezóny! Další závod této série mě čeká 29. června v německém Berkheimu. Prosím, držte mi palce!

Díky za podporu!

Váš Pepa S.

Život skrze objektiv - ikona jménem Pavel Šesták

Život skrze objektiv - ikona jménem Pavel Šesták

19. 6. 2024

V hudebním světě nejsou pouze muzikanti a fanoušci. Existují i ti, kteří dokumentují nezapomenutelné okamžiky - fotografové a kameramani. V Plzni a okolí se jako ikona této scény objevuje náš kolega Pavel Šesták. Spolu se svou manželkou zachycuje to nejlepší z koncertů a kulturních akcí. V rozhovoru Pavel odhalil své fotografické začátky, zážitky z africké Ugandy, ale i to, jak se během pandemie COVID-19 neúnavně věnoval své vášni. Pojďte se začíst do jeho příběhu.

https://rockpalace.cz/rozhovory/s-fotografem-pavlem-sestakem

Úlovek

Úlovek

10. 6. 2024

Minulý týden náš kolega Honza S. zahlédl u nákupního centra S1 na Košutce v Plzni kompresor v barvách Bobcat, který byl vyroben naší společností. Neváhal a zdokumentoval pro potěšení ostatním. Je skvělé vidět naše produkty v akci. Děkujeme.

Demo Days 2024

Demo Days 2024

29. 5. 2024

Poslední týden v květnu se konala akce Demo Days 2024, kterou pořádá náš zákazník Doosan Bobcat EMEA s.r.o. Při této příležitosti hostí své dealery z celého světa. Firma Centrocar ze Španělska projevila zájem navštívit naši společnost AIR POWER s.r.o. Toto přání jsme umožnili zrealizovat k oboustranné spokojenosti. Děkujeme.

Představení světelné věže

Představení světelné věže

20. 5. 2024

Níže naleznete ukázku ze sociálních sítí našeho zákazníka, která představuje světelnou věž. Toto krátké video si v 1. čtvrtletí 2024 vedlo ve sledovanosti velmi dobře!

<https://www.tiktok.com/@wacker.neuson/video/7330264170958474529>

Doosan Partnership Day 2024

Doosan Partnership Day 2024

14. 5. 2024

V Praze na Žofíně se konal v pondělí 13. 5. 2024 den česko-korejského průmyslového partnerství Doosan Partnership Day. Vedení společnosti AIR POWER s.r.o. bylo na tuto akci pozváno jako nejvýznamnější partner společnosti Doosan Bobcat. Společnost Doosan patří mezi světové výrobce turbín v oblasti jaderné i klasické energetiky. Jako silný partner firmy Korea Hydro & Nuclear Power přichází do České republiky podpořit její aktivity v tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Dukovany. Dále Doosan Enerbility plánuje přesunout do Plzně klíčová know-how v oblasti výroby vzduchem chlazených generátorů s výkonem do 300 MW a vývoj a výrobu technologií plynových a vodíkových turbín. Akce Doosan Partnership Day se zúčastnili vysocí představitelé koncernu: Jeongwon Park, předseda představenstva skupiny Doosan, Yeonin Jeong, místopředseda představenstva Doosan, a Scott Park, místopředseda představenstva Doosan Bobcat. Pozvání také přijali Youngki Hong, korejský velvyslanec v České republice, Tomáš Ehler, zástupce vrchního ředitele Sekce energetiky a jaderných zdrojů Ministerstva průmyslu a obchodu, dále představitelé Korea Hydro & Nuclear Power a padesáti českých partnerských společností.

Hannover 2024

Hannover 2024

3. 5. 2024

Nejvýznamnější světový strojírenský veletrh se uskutečnil 22. 4. - 26. 4. 2024 v Hannoveru. Účastnili se vystavovatelé z oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu a energetiky. Na tomto mezinárodním veletrhu se představilo více než 4000 firem s novinkami a inovacemi. Naši kolegové využili této příležitosti a vydali se nasát tuto jedinečnou atmosféru. Domluvili si schůzky s našimi dodavateli a aktivně s nimi diskutovali o nových možnostech spolupráce. Především se zaměřili na strategické informace a zjištění, kam se trh posouvá, jak se mění potřeby a požadavky zákazníků. Věřím, že se posílily dodavatelské vztahy a naši kolegové načerpali další inspiraci.

INTERMAT 24. 4. – 27. 4. 2024

INTERMAT 24. 4. – 27. 4. 2024

29. 4. 2024

Intermat je jedním z předních mezinárodních veletrhů ve stavebnictví, který se koná pravidelně každé tři roky v Paříži. Jeho cílem je představit nejnovější technologie, trendy a inovace v oblasti stavebního průmyslu. Vystavovatelé prezentovali nejnovější stroje, zařízení a nástroje, mezi kterými jste mohli najít náš ručně vedený válec. Intermat 2024 byl také místem, kde se konaly konference, semináře a workshopy. Témata jako je inteligentní staveniště, robotika v konstrukci a řízení projektů prostřednictvím softwaru byla nejvíce navštěvovaná. Tento veletrh byl inspirativní a přinesl nejen možnost prozkoumat nejnovější technologie a produkty, ale také podněcoval diskuzi o budoucnosti a udržitelnosti odvětví.

Bikros 13.-.14. 4.

Bikros 13.-.14. 4.

18. 4. 2024

Bikros 13.-14. 4.

Mám za sebou hodně náročný závodní víkend. Jel jsem dva závody Evropského poháru v bikrosu, kde jsem měl možnost závodit v národním dresu. Závody se jely v Benátkách nad Jizerou, kde závodilo téměř tisíc závodníku z 25 zemí světa. Mně se povedlo v sobotu obsadit 8. místo a v neděli 7. místo. Z těchto závodu si odvážím hlavně nové zkušenosti a motivaci se dál zlepšovat.

Moc děkuji všem za podporu. Váš Pepa S.

Úlovek

Úlovek

16. 4. 2024

U nás vyrobený kompresor Asterix 720 z roku 2020 s naběhanými více než 1500 motohodinami potkal náš všímavý kolega Jarda na jižní Moravě. Protlačoval protlaky pod vjezdy k domům ve Vrbicích, pokládka optických kabelů.

Děkujeme.

V sobotu 6. 4. 2024 akce Kořeny

V sobotu 6. 4. 2024 akce Kořeny

9.4.2024

24 hod. běhu nebo chůze, jen tak, na pohodu. Sám si neseš vše, co potřebuješ, řešíš jenom to, abys nezabloudil, neusnul, napil se a najedl. Této akce se účastnil náš kolega Honza S., který ušel 32 km. My, co víme, to radostně sdílíme.: <https://www.facebook.com/kosta.wiesner/posts/pfbid035GG1SVwaDMEVLM7Y5Jnrw77kVfPcVUm8nM6x1YGvLt7XQ6Q9nenCVtuSxZhzaXMvl>

OPEN SEASEN 2024 BIKROS

OPEN SEASEN 2024 BIKROS

26. 3. 2024

O víkendu 23. 3. jsem jel po několika letech bikrosový závod v Praze Řepích. Protože je bikros olympijským sportem, konkurence i úroveň závodů je minimálně dvojnásobně vyšší než u fourcrossu. Po slibně rozjetých čtvrtfinálových jízdách následoval tvrdý pád při jednom nepodstatném souboji a konec v závodě. Nicméně byla to pro mě skvělá zkušenost a hlavně jsem si ověřil, že výkonnostně mám šanci uspět i v tomto sportu.

Váš Pepa S.

Workshop AIR POWER

Workshop AIR POWER

22. 3. 2024

Ve 12 týdnu proběhl 5-ti denní workshop s týmem DEL pod vedením Petera Robertsona, ředitele celosvětového obchodu firmy DEL. Pan Robertson nám představil obchodní strategii firmy DEL na příštích několik let a následně jsme probrali, jak na naplnění této strategie budeme spolupracovat. Děkujeme.

Bruslení

Bruslení

18. 3. 2024

Na sobotu 16. 3. kolega zamluvil volné bruslení na zimním stadionu v Plzni. Akce byla určena nejen pro rodinné příslušníky zaměstnanců AIR POWER, ale i pro kamarády a známe. Věříme, že bruslení má své příznivce a při další příležitosti se řady bruslařů rozrostou: o) Děkujeme za organizaci.

PF 2024

PF 2024

21. 12. 2023

Všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků a hodně stěstí a zdraví v celém roce 2024.

AIR POWER mezi 100 nejlepšími firmami

AIR POWER mezi 100 nejlepšími firmami

14.12.2023

Dne 1. prosince 2023 se uskutečnilo v Obecním domě v Praze vyhlašování 100 nejlepších českých firem roku 2023. Ocenění uděluje společnost Comenius v rámci anketní soutěže Českých 100 Nejlepších již od roku 1996. Cílem soutěže „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH” je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně slavnostním způsobem ocenit české (v ČR zaregistrované) firmy, podniky, či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků. Systém vyhodnocení a stanovení pořadí „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH” v maximální míře využívá konkrétní znalosti širokého okruhu vybraných odborníků. Nominace by proto měly vycházet z osobních znalostí, zážitků, či zkušeností z období posledních dvanácti měsíců. Gratulujeme a děkujeme všem kolegům naší úspěšné společnosti.

Zlepšení areálu AIR POWER

Zlepšení areálu AIR POWER

24. 10. 2023

V uplynulých měsíc firma investovala do zlepšení podmínek pro aktivní kolegy, kteří jezdí do zaměstnání na kole. Nainstalovali jsme držák do vnitřní kolárny a vybudovali jsme venkovní zastřešené parkování pro kola. Dále byl pořízen paketovací lis na odpady např. papír, plast, směsné obaly. Vyžádalo si to investici 273000,-Kč. Vedení spočítalo návratnost investice cca 2 roky (11000,-/měs.). Ušetří se 7 vjezdů do areálu nákladních aut svážející odpar za měsíc a hlavně vše pomůže k většímu pořádku v prostorách společnosti.

Linka bezpečí

Linka bezpečí

19. 10. 2023

Vedení společnosti AIR POWER se rozhodlo stát se partnerem Linky bezpečí a finančně přispět na podporu činnosti této neziskové organizace. Linka bezpečí je jediná celostátní krizová linka pro děti a mladé lidi, kteří řeší každodenní starosti, ale i velmi závažné problémy. Od roku 1994 je bezplatná možnost kontaktovat odborníka na čísle 116 111, na e-mailu, chatu a poradně na webu. Pomoc je zajištěna 24 hodin denně, celý rok, zdarma a anonymně. S dětmi probírají psychické potíže, šikanu a kyberšikanu, sebepoškozování, týrání, myšlenky na sebevraždu, ale pracovníkům se dá i svěřit a vypovídat. Nepřetržitý směnný provoz zajišťuje cca 80 odborně vyškolených konzultantů. Za jediný den jsou v kontaktu s 300-400 dětskými klienty z celé ČR. Linka bezpečí získala již 2x prestižní ocenění Neziskovka roku. Věříme, že i náš příspěvek umožní pomáhat těm, kteří tuto odbornou pomoc potřebují.

www.linkabezpeci.cz

Rozhodující závod Přerov

Rozhodující závod Přerov

6. 10. 2023

Poslední závod HT WOOD MMČR v motokrosu se uskutečnil v neděli 1. října 2023 v Přerově. Trať v posledních letech prošla velkými proměnami a nabízí skvělé podmínky pro pořádání mezinárodního mistrovského podniku. Před závodem byl lídrem třídy MX1 Jakub Terešák (HT Group Racing Team), který měl na čele náskok sedmnácti mistrovských bodů. Druhé místo patřilo Šimonovi Joštovi (Osička MX Team). Oba jezdci dojeli mezi nejlepšími a své pozice udrželi. Třetí místo neměl jisté před posledním závodem Dušan Drdaj, protože v závěru sezóny se razantně zvedly výkony čtvrtého Rudolfa Weschty (AIR POWER s.r.o.). Nakonec si všichni své příčky obhájili a Ruda celkově v roce 2023 slaví 4. místo. Gratulujeme.

Celkové vítězství 2023

Celkové vítězství 2023

4. 10. 2023

Dne 1. 10. 2023 se jel v Německém Wolfachu finálový závod Evropské série fourcrossu.

Konkurence byla veliká, protože den před tím se jelo na stejné trati Mistrovství Německa. I přes tyto okolnosti se mi po napínavých soubojích povedlo obsadit v závodě 2. místo a tím jsem si zajistil celkové vítězství v Evropské sérii v roce 2023. Tímto bych chtěl poděkovat za podporu Jirkovi Dvořákovi a všem kolegům, kteří mi fandili.

Váš zlatý Pepa S.

Zefektivnění skladových ploch

Zefektivnění skladových ploch

2. 10. 2023

Nejvyšší prioritou oddělení operativního nákupu je snížení skladových zásob, zvýšení flexibility dodavatelů, revize výdajů na dopravu a ve spolupráci s oddělením strategického nákupu i snižování nákladů na nákup materiálu a služeb.

V rámci zefektivňování skladových ploch jsme pro narůstající požadavky výroby zvýšili kapacitu skladu o 750 paletových míst a ověřili jsme nový koncept značení paletových míst, který se osvědčil a budeme jej dále používat.

Osvětlovací věž

Osvětlovací věž

15. 9. 2023

Tento obrázek je z akce, kterou interně pro své partnery pořádá Wacker Neuson v centrále firmy pod názvem - “Wacker Neuson Universe” event. Náš zákazník nám zaslal tuto fotografii a podle všeho jsou spokojeni, jak nám to pěkně svítí….: o)

Evropská série fourcross

Evropská série fourcross

13. 9. 2023

V německém Steinweileru se jel 9. 9. 2023 další závod Evropské série ve fourcrossu.

I přes technické problémy, které mě doprovázely celý víkend, se mi podařilo vyhrát a tím i navýšit bodový náskok před finálovým závodem, který se jede 1. 10. ve Wolfachu. Držte palce. Děkuji.

Váš Pepa S.

Kompresor 753

Kompresor 753

11. 9. 2023

Kolegové ze strategického nákupu a oddělení kvality navštívili firmu Ciicrosa (hydraulické válce) a Alumintran (hliníkové profily). V Madridu na vlakovém nádraží Chamartín zachytili 753 kompresor z naší produkce.

Firma roku 2023 Plzeňského kraje AIR POWER

Firma roku 2023 Plzeňského kraje AIR POWER

8. 9. 2023

Ve čtvrtek 7. září proběhlo vyhlášení krajského kola podnikatelských soutěží PwC Firma roku 2023. Titul PwC Firma roku 2023 Plzeňského kraje získala společnost AIR POWER, která se věnuje vývoji a výrobě stavebních strojů.

Pan jednatel děkuje všem kolegům a zaměstnancům. Toto umístění považuje za neskutečné ocenění naší práce!

Motto společnosti zní: Vždy je cesta. A když není cesta, tak ji postavíme.

<https://www.firmaroku.cz/blog/podnikatelskymi-krali-plzenskeho-kraje-jsou-truhlar-a-vyrobce-stavebnich-stroju>

HT WOOD MM ČR motokrosu ve Stříbře

HT WOOD MM ČR motokrosu ve Stříbře

6.9.2023

Pátý podnik HT WOOD MM ČR motokrosu ve Stříbře se na oblíbené trati jel v neděli 3. září 2023. Závod se uspořádal také jako oslava 75 let od prvního motokrosu pořádaného AMK Stříbro. Na domácí trati se chtěl před několika tisíci diváků blýsknout především Rudolf Weschta, jezdec stáje AIR POWER, který byl před začátkem závodu na pátém místě průběžného pořadí seriálu. Ruda vyrazil po startu doslova jako raketa a dojel si pro holeshot. Na čele se držel několik kol a zdálo se, že se ve vyjetých kolejích cítí jako ryba ve vodě. „Jeď, Rudo,“ hnali domácího Weschtu nejen fanoušci kolem trati, ale i komentátoři sportovního klání. „Tvoje starty jsou ve Stříbře vyhlášené,“ chválili sedmatřicítku. Nakonec ho však předjel lídr šampionátu Jakub Terešák. Děkujeme za senzační zážitek a umístění.

MXGP of Czech Republic 2023 v Lokti

MXGP of Czech Republic 2023 v Lokti

24.7.2023

Víkend 15. 7. - 16. 7. 2023 byl jedním z vrcholů českého motorsportu tohoto roku. Západočeský Loket přivítal dvanáctý podnik letošního mistrovství světa v motokrosu - MXGP of Czech Republic. Loketské serpentiny si letos připomínají padesáté výročí od prvního motokrosového závodu na zdejší trati. Dnes patří mezi nejoblíbenější podniky světového šampionátu jak mezi jezdci, tak fanoušky. Zdejší klasická přírodní trať s výrazným převýšením a atraktivními skoky je jedinečná.

ČEŠTÍ JEZDCI V ZÁVODECH MXGP A EMX LOKET 2023

MXGP: Jakub Terešák, Rudolf Weschta, Jonáš Nedvěd, MX2: Daniel Mandys, Petr Polák, Martin Venhoda, EMX2T: Michal Bárta, Marek Krejčí, Jaroslav Strnad, Jiří Hendrych, Pavel Doubek, Václav Kovář, Petr Bartoš, Jiří Matějec, Martin Krč, Vítězslav Mare, EMX65: Dominik Hasoň, EMX85: Stanislav Pojar

Vedení Evropské série

Vedení Evropské série

13.7.2023

O víkendu jsem byl tentokrát 8. 7. v Německém Berkheimu, kde se mi podařilo na dalším závodě Evropské série vyhrát. Nebylo to vůbec jednoduché, protože po cestě do Německa jsem díky klimatizaci nachladl a pak jsem těsně před závodem zase naopak spal jenom tři hodiny díky vedru. Ale všechno naštěstí dopadlo dobře a po tomto vítězství jsem si upevnil náskok i v celkovém pořadí Evropské série.

Váš Pepa S.

Kontejnerové bateriové stanice

Kontejnerové bateriové stanice

12.7.2023

Náš zákazník firma Xelectix připravila prezentační video nového produktu, na kterém s nimi spolupracujeme. Příspěvek je ke shlédnutí

https://www.youtube.com/watch?v=njLqREgEmzw&t=46s

Fourcross dual/slalom

Fourcross dual/slalom

4.7.2023

O víkendu jsem jel skvělý závod v rámci Evropské série v disciplíně dual/slalom,

kde jsem obsadil druhé místo o 0,4 vteřiny za vítězem tohoto závodu.

I přes nepovedený první závod se ujímám celkového průběžného prvenství.

Váš Pepa S.

EM-Power Europe 2023

EM-Power Europe 2023

28.6.2023

Mezinárodní výstava energetického managementu a integrovaných energetických řešení představila inovativní řešení pro energetický systém budoucnosti. Kolegové jeli podpořit našeho zákazníka firmu Xelectrix a inspirovat se dalšími vystavovateli. V termínu 14. - 16. června měli profesionálové v oboru příležitost zažít inovativní řešení a produkty pro energetickou síť budoucnosti zblízka a osobně v Mnichově. EM-Power Europe 2023 se konal v rámci projektu The smarter E Europe a přivítal o 40 procent více vystavovatelů než v předchozím roce. Celkem 2 469 vystavovatelů z celého světa se sjelo do Mnichova a přilákalo do bavorského hlavního města více než 106 000 zahraničních návštěvníků ze 166 zemí.

Firemní akcička

Firemní akcička

22.6.2023

Ve čtvrtek 15. 6. jsme uskutečnili výlet do nedalekého kempu U Dolanského mostu. Počasí bylo objednáno parádně. Mohli jsme si zahrát beachvolejbal, fotbálek a posedět u kytarky. Moc děkuji všem za účast, která předčila očekávání. Oceňuji kolegy, kteří nelenili a vyrazili za občerstvením příjemnou lesní cestou na kole.

MM ČR motokros Pacov

MM ČR motokros Pacov

20.6.2023

V neděli 11. června 2023 se v Pacově uskutečnil třetí podnik HT WOOD MM ČR v motokrosu. Ve třídách MX1, MX2 a Veterán se závodníci museli kvalifikovat, což ukázalo oblíbenost jihočeské tratě, která tentokrát byla opravdu náročná! Se všemi obtížemi se Ruda Weschta vyrovnal a budeme i nadále držet palce závodníkovi č. 37.

První závod Evropské série

První závod Evropské série

16.6.2023

První závod Evropské série fourcrossu, který se jel 10. 6. 2023 v Německém Reutlingenu nedopadl podle mých představ. Všichni tři favorité jsme se potkali ve stejné semifinálové jízdě a tentokrát jsem byl já ten, který z této jízdy nedokázal postoupit. Nakonec z toho bylo 5. místo. Po dlouhé sérii úspěchů, je tu jeden menší neúspěch. Bohužel v žádném odvětví lidského života to nefunguje tak, že se neustále daří, i když bychom si to přáli.

Váš Pepa S.

Světová série fourcrossu

Světová série fourcrossu

5. 6. 2023

O víkendu jsem jel světovou sérii v Dobřanech v kategorii 17+ a povedlo se mi umístit na skvělém čtvrtém místě, což je pro mě skvělý výsledek, protože světová série je nejvyšší úroveň tohoto sportu a bývá na ní obvykle dvakrát silnější konkurence než na Evropské sérii. Je to pro mě skvělý začátek sezony a zároveň dobrý rozjezd na Evropskou sérii, která odstartuje již následující víkend.

Váš Pepa S.

Podpis smlouvy MOU

Podpis smlouvy MOU

29. 5. 2023

V uplynulém týdnu se podařilo podepsat partnerskou mezinárodní smlouvu MOU (MEMORANDUM OF UNDERSTANDING) o rozšiřující spolupráci s firmou Xelectrix Power a k dalšímu rozvoji již probíhajícího projektu. Tato smlouva zajišťuje jistotu pro naši společnost AIR POWER do nadcházejících let. Děkujeme.

MM ČR v motokrosu Kluky u Písku, 21. 5. 2023

MM ČR v motokrosu Kluky u Písku, 21. 5. 2023

24.5.2023

Seriál HT WOOD MM ČR motokrosu se po čtrnácti dnech přesunul z Vysočiny do Jihočeského kraje. Druhý závod mezinárodního mistrovství hostila v neděli 21. května 2023 trať v Klukách u Písku. Nejpočetněji zastoupenou skupinou byli závodníci ve třídě MX2, kterých dorazilo pětačtyřicet. Další třídou, která zaplnila celý startovní rošt, byli veteráni. Jednatřicet startujících nastoupilo do nejsilnější třídy MX1 a pětadvacet motorek závodilo v nejmladší třídě 85 ccm. Rudovi Weschtovi se v silné konkurenci dařilo a skončil na báječné bronzové pozici. Gratulujeme!

MMČR motokrosu 2023 – Dalečín

MMČR motokrosu 2023 – Dalečín

17.5.2023

V nové sezóně 2023 nás čeká mistrovská sezóna seniorského motokrosu, která letos ponese název HT WOOD MM ČR v motokrosu 2023. V neděli 7. května se na dalečínské trati Písečská Zmole potkali jezdci nejsilnější třídy MX1, třídy MX2, veteráni a junioři ve třídě 85 ccm. Na první závod HT WOOD MM ČR v motokrosu místní pořadatelé připravili náročnou a rychlou trať, která prověřila zimní přípravu jezdců všech výkonnostních tříd. Do Dalečína dorazilo velké množství fanoušků, kteří sledovali jezdecké souboje závodní špičky podél celé trati. Dlouhodobě fandíme závodníkovi s číslem 37 Rudovi Weschtovi z Těchlovic u Stříbra, který se motokrosu věnuje už od svých pěti let. Ve své kariéře si připsal několik velkých úspěchů a zažil i nepříjemná zranění, která tento druh adrenalinového sportu přináší. Držíme palce!

Testování našich strojů v JAR

Testování našich strojů v JAR

15.5.2023

Na zaslaném snímku vidíme, jak to probíhá na testování našich strojů v Jihoafrické republice. :o) Děkujeme.

AIMTEC Open Race 6. 5. 2023

AIMTEC Open Race 6. 5. 2023

10. 5. 2023

AIMTEC Open Race je sportovní akce určená pro širokou veřejnost v jakémkoli věku. Tento rok se již konala po čtrnácté. Termín byl stanoven na sobotu 6. 5. 2023 a startovalo se v těsné blízkosti kostela Sv. Jiří v Plzni-Doubravce. Kolega Jarda si vybral trať dlouhou 63km s převýšení 1048m. Do cíle dojel ve stanoveném limitu. Opět nezklamal. Děkujeme.

Hannover Messe 2023

Hannover Messe 2023

25. 4. 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskutečnil v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh Hannover Messe. Veletrh nabídl představení světových novinek z oblastí průmyslové automatizace a IT, energetických technologií, vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství. Hlavními tématy výstavy využití vodíku k zásobování továren energií, použití softwaru k evidenci a snižování emisí, narušené dodavatelské řetězce, nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Veletrh HANNOVER MESSE řeší naléhavé problémy, kterým čelí průmysl a je považován za světově nejdůležitější veletrh v rámci strojírenského odvětví. Naši kolegové z oddělení strategického a operativního nákupu navštívili mnoho našich obchodních partnerů, kteří byli mezi vystavovateli a seznámili se s možnými připravovanými novinkami.

CONEXPO 2023

CONEXPO 2023

13.4.2023

V termínu 14. – 18. 3. se konala největší stavební výstava Severní Ameriky Conexpo v Las Vegas. CONEXPO-CON/AGG je globálním průmyslovým místem setkávání pro ty, kteří působí v odvětví stavebnictví, stavebních strojů a materiálů. Naši dva významní partneři se na tuto příležitost připravovali a na svých expozicích měli na ukázku i naše produkty. Tento veletrh se koná 1x za 3 roky. Letošní přehlídka zdůraznila, jak se stavební průmysl vyvíjí mnoha způsoby, aby se přizpůsobil udržitelným technologiím, produktům a postupům. Vystavovatelů bylo více než 2400 z 36 zemí.

Noční běh pro Světlušku Plzeň

Noční běh pro Světlušku Plzeň

12.4.2023

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 se konal v Plzni Noční běh pro Světlušku, kterého se zúčastnily naše kolegyňky Katka s Evčou. Děvčata již delší čas podporují charitativní akce. Startovné ve výši 500,-Kč bylo určeno na přímou pomoc těžce zrakově postiženým. Start se konal v 21 hodin z nádvoří pivovaru Plzeňský Prazdroj a byla možnost běžet okruh 3,3 km nebo 2 okruhy 6,6 km. Obě běhají pro radost a potěšení nejen své, ale i druhých. Děkujeme.

Doplnění Jarda v akci Jiz50

Doplnění Jarda v akci Jiz50

20.2.2023

Krásné záběry přímo z tratě. Děkujeme.

Jizerská 50 - 30km

Jizerská 50 - 30km

10.2.2023

Za krásného slunečného počasí si zaběhl náš kolega Jarda K. 30km volnou technikou trasu Jizerské 50. Časový limit stihl a se svým výkonem je spokojený. Gratulujeme.

Publikace European Police Association

Publikace European Police Association

30.1.2023

Prezentací naší společnosti jsme podpořili vydání vzdělávací preventivní publikace European Police Association - Evropské policejní asociace, sekce ČR (EPA-CZ) s názvem "Víš, co dělat, když… ?“.

PF 2023

PF 2023

15.12.2022

Všem přejeme krásné prožití adventního času, příjemné svátky a vše dobré v celém následujícím roce 2023.

G100

G100

14.11.2022

Generátor G100 (u nás označovaný jako G1CS5A) je model z nově vyvíjené rodiny generátorů označovaných jako G3. Generátor je vybaven motorem třídy STAGE V. To znamená, že splňuje emisní normy pro výfukové plyny stanovené i pro státy Evropy. Nominální výkon generátoru je 100 kVA.

Bauma 2022

Bauma 2022

2. 11. 2022

V letošním roce se konal přední světový veletrh zaměřený na stavebnictví v Mnichově. V termínu 24. 10. 2022 - 30. 10. 2022 bylo možné na jednom místě spatřit stavební stroje, stroje na stavební materiál, důlní stroje, stavební vozidla a stavební zařízení. Vystavovatelé se snažili představit nové inovace v tomto oboru. Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít příležitost vystavit i naše produkty.

Prototyp RD10

Prototyp RD10

25.10.2022

Představení prototypu nového stroje RD10 u firmy Wacker Neuson minulý týden v jejich testovacím středisku v Reichertshofenu.

ČT AUTHOR CUP 2022

ČT AUTHOR CUP 2022

14.10.2022

Tento závod horských kol ČT Author cup se konal v sobotu 8. 10. 2022 v Jizerských horách. Start a cíl byl v Bedřichově. Naši kolegové Jirka T. a Jarda K. jeli nejdelší trať v délce 66,7km. Bohužel překrásné výhledy do dáli si tentokrát neužili. Za mlhavého počasí statečně skončili oba v první polovině startovního pole. ČT Author Cup se za dobu svého trvání stal největší, nejznámější a nejpopulárnější akcí na horských kolech v Česku. Závod je určený především pro širokou veřejnost.

MSV Brno 4. - 7. 10. 2022

MSV Brno 4. - 7. 10. 2022

11.10.2022

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Hlavním tématem MSV je digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Naši kolegové se do Brna vydali a navštívili expozice nejen firem, se kterými spolupracujeme.

Celkové vítězství v Evropské sérii fourcrossu

Celkové vítězství v Evropské sérii fourcrossu

7.10.2022

Tak se to povedlo! Po covidové pauze se podařilo Pepovi obhájit celkové prvenství v Evropské sérii ve fourcrossu. Je to obrovský úspěch v nelehké konkurenci. Podařilo se mi získat reakci samotného vítěze: „Je to skvělý pocit a už teď je mi jasné, že se o to samé pokusím i v příštím roce. Děkuji za podporu." Moc moc všichni gratulujeme!

MMČR Přerov 18.9.2022

MMČR Přerov 18.9.2022

22.9.2022

Závodiště v Přerově bylo v neděli 18. září 2022 dějištěm předposledního závodu MMČR motokrosu. Jezdci si s nástrahami počasí poradili a předváděli výborné souboje.

Navýšení vedení Evropské série 4crossu

Navýšení vedení Evropské série 4crossu

19.9.2022

V posledním závodě Evropské série 4crossu skončil náš kolega Pepa Stein těsně na druhém místě. I přesto se mu podařilo průběžné celkové prvenství navýšit a nyní už ho čeká jen prestižní finálový závod! Opravdu skvělý úspěch. Gratuluje celý AIR POWER.

MMČR V MOTOKROSU 2022 PACOV

MMČR V MOTOKROSU 2022 PACOV

6.9.2022

Tohoto mezinárodního mistrovství se samozřejmě v neděli 28. 8. 2022 účastnil i Ruda Weschta!

Vedení Evropské série fourcrossu

Vedení Evropské série fourcrossu

1.9.2022

Další velké úspěchy zaznamenal náš kolega Pepa Stein na závodech Evropské série ve fourcrossu. Závody v Berhiemu, které se jeli 9.7, vyhrál a následoval závod ve Steinweileru, kde byl druhý. Nyní celkově vede Evropskou sérii s velkým náskokem!! Všichni mu, prosím, držte palce. Jednatel společnosti pan Dvořák se rozhodl toto snažení ve sportu finančně podpořit! Na následujících závodech již bude vidět logo AIRPOWER.

Ručně vedený válec v akci

Ručně vedený válec v akci

29.8.2022

Při rekonstrukci chodníků v Plzni na Skvrňanech byl objeven ručně vedený válec, který vznikl u nás v AIR POWERu. Děkujeme všímavé kolegyni Renče.

AIR POWER RACING TEAM

AIR POWER RACING TEAM

14.7.2022

Naše společnost je jeden z hlavních sponzorů a podporovatelů tohoto motokrosového závodníka.

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu v Kramolíně

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu v Kramolíně

13.7.2022

Třetí závod seriálu Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu se jel v neděli 10. 7. 2022 v Kramolíně. Z Tachovska se v nejsilnější třídě M1 na start postavil Rudolf Weschta se svým oblíbeným číslem 37. Rudovi se dařily starty a taktickou jízdou si dojel v první i druhé rozjížďce pro sedmé místo. V průběžném pořadí šampionátu se posunul na osmou příčku. Jsme rádi, že naše firma pomáhá Rudovi k parádním výsledkům.

Evropská série ve fourcrossu 18. 6. 2022 Winterthur (Švýcarsko)

Evropská série ve fourcrossu 18. 6. 2022 Winterthur (Švýcarsko)

23.6.2022

V sobotu 18. 6. 2022 se konal ve Winterthuru ve Švýcarsku závod Evropské série ve fourcrossu, kterého se účastnil náš kolega. S ohromnou radostí si užil parádní 2. místo. Je to borec!! Obrovská gratulace!

Firemní relax

Firemní relax

20.6.2022

Po delší době jsme vyrazili utužit pracovní kolektiv do kempu U Dolanského mostu. Mohli jsme se projet na kole, vykoupat v Berounce, zahrát beach, občerstvit se, relaxovat při pohledu do zelené přírody a zazpívat si při kytaře. Bylo moc příjemné něco zažít a popovídat si v přátelské uvolněné atmosféře.

The Commercial Vehicle trade show in Birmingham

The Commercial Vehicle trade show in Birmingham

26.5.2022

Výstava užitkových vozidel v Birminghamu nabízí vystavovatelům příležitost představit svá vozidla dopravnímu a logistickému průmyslu. Je zde nabízeno každé dopravní vozidlo, nákladní automobily, dodávky nebo přívěsy. Přehlídka užitkových vozidel se koná 3 dny od úterý 24. května do čtvrtka 26. květen 2022 v Birminghamu. Náš zákazník zaslal obrázek automobilu Maxus electric, na kterém je umístěna plošina typu DL500, která byla vyrobena u nás v AIRPOWERu v Plzni. Opravdu to vypadá moc pěkně!

Fourcross Krušné hory

Fourcross Krušné hory

19.5.2022

Květnový víkend byl našlapaný závody a my máme kolegu, který jeden z jich dokonce s přehledem vyhrál! Účastnil se závodu v Krušných horách ve fourcrossu. Fourcross je jedna z novějších cyklistických disciplín. Tratě jsou podobné jako tratě pro klasické BMX neboli takzvané bikrosové tratě, ale vedou pouze z kopce. Zahrnují klopené zatáčky, skoky, boule atd. No co k tomu dodat. Je prostě dobrej!!!

AIMTEC OPEN RACE Plzeň

AIMTEC OPEN RACE Plzeň

16.5.2022

Za krásného počasí se v sobotu 14. 5. 2022 konal cyklistický závod, na který se těšili a připravovali naši kolegové. Vybrali si trasu dlouhou 63km a oba dojeli v daném časovém limitu naprosto svěží :o). Bezva výkon hoši!!

PF 2022

PF 2022

9.12.2021

Všem přejeme krásné prožití svátků vánočních a vše dobré v celém následujícím roce 2022.

Úlovek

Úlovek

11.10.2021

Při kondičním běhu na okraji Plzně zahlédla kolegyně známý to stroj. Moc děkujeme.

Král Šumavy 28. 8. 2021

Král Šumavy 28. 8. 2021

9. 9. 2021

I letos jsme měli dvoučlenné zastoupení na cyklistickém závodě Král Šumavy. Oba naši borci dojeli do cíle připravené 76km dlouhé trasy. Jistě si to moc vychutnali. Děkujeme za zprostředkování atmosféry. Jste neskuteční!

Stroj

Stroj

30.8.2021

Kolega Michal Š. zachytil náš stroj jedoucí Plzní. Moc děkujeme.

Drobek z roku 2007

Drobek z roku 2007

8.7.2021

V Chrástu u Plzně byl zachycen náš stroj z roku 2007. Moc děkujeme za potěšující fotku našemu kolegovi Jirkovi Š. Krásná dojemná fotografie.

Cyklovýlet

Cyklovýlet

18.6.2021

Po roce jsme vyjeli na kolech do přírody. V kempu U Dolanského mostu jsme se osvěžili nejen v Berounce. Pro veslování na pramici jsme potřebovali pořádného svalovce kvůli velkému proudu na řece a přesně takového v našem pestrém kolektivu máme, díky němu se někteří z nás i povozili. Děkujeme.

G20

G20

31.5.2021

Náš stroj pomáhá při výstavbě pruhu dálnice u Prahy. V odkazech na fotografiích naleznete důkaz.

 

<https://denikn.cz/633290/cykliste-jsou-na-ustrky-zvykli-nesmyslne-zakazy-ignoruji/>

<https://denikn.cz/633290/cykliste-jsou-na-ustrky-zvykli-nesmyslne-zakazy-ignoruji/?ref=tit>

Úlovek z Plzně

Úlovek z Plzně

16.3.2021

Všímavý kolega Honza dodal fotku od nás připraveného kompresoru, který je používán při stavbě obchvatu u Boleveckého rybníku. Děkujeme.

PF2021

PF2021

18.12.2020

Přejeme všem klidné prožití svátků, hlavně zdraví a mnoho veselých prožitků v následujícím roce 2021.

Úlovek Přeštice

Úlovek Přeštice

10.11.2020

Náš všímavý kolega Pavel S. stihl zdokumentovat náš stroj při průjezdu Přešticemi. Děkujeme.

Král Šumavy

Král Šumavy

28. 8. 2020

V sobotu 22. 8. 2020 se uskutečnil již 27. ročník Krále Šumavy a na něm opět nechyběli zaměstnanci naší firmy. Jarda na trati 76km jel jako vítr a dojel ve skvělém čase 4:53, který mu vynesl 91. místo z celkového počtu 560 závodníků a dokonce 13. místo ve své kategorii. Druhý náš kolega Jirka T. měl defekt a závod nedojel. Pašáci!

Industry Open zve k vyjížďce vlakem do areálu Škodovky

17.8.2020

Neobyčejná prohlídka festivalu Industry Open je zážitková jízda vlakem do areálu továrního komplexu plzeňské Škodovky. Jízdy se uskuteční poslední srpnový víkend. Na výletě vlakem do Škodovky vjedete z nádraží Plzeň – Jižní Předměstí do areálu škodovky po vlakové vlečce, po které projedete mezi historickými budovami kováren a hutí kolem strojírenských provozů až na samý konec rozlehlého areálu na Karlově. Ve vlaku uslyšíte výklad průvodce o historii.

Celozávodní volno 2020

Celozávodní volno 2020

20.7.2020

Celozávodní volno bylo pro tento rok stanoveno na termín 3. 8. - 14. 8. 2020.

Cyklovýlet

Cyklovýlet

26.6.2020

Natěšení jsme vyrazili na cyklovýlet z Plzně do kempu U Dolanského mostu. Krásná stezka cca 15 km vedla lesem. Výhled na řeku Berounku a mlsání lesních jahod bylo parádní. Odpoledne se moc vydařilo a byla příležitost něco zažít i na pramici a hřišti s dalšími kolegy, kteří na nás čekali v cíli. Děkuji za hojnou účast a gondoliérovi Jardovi.

Už to začalo!

Už to začalo!

16.6.2020

Opět jsme aktivní a každý týden rezervujeme hřiště. Daří se nám krásné výměny s kolegy. Radost se dívat a ještě větší si zahrát.

Program MPSV

26.5.2020

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravilo program Antivirus, ve kterém je umožněno zaměstnavatelům, jejichž hospodářská činnost byla ohrožena v důsledku šíření nákazy, získat příspěvek na plnou či částečnou úhradu vyplacených náhrad mezd jejich zaměstnanců z důvodu překážky v práci na straně zaměstnavatele. Stát prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzuje firmám vyplacené prostředky. Toto opatření má pomoci zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci. Naše společnost AIR POWER s.r.o. splňuje všechny podmínky pro nárok na kompenzaci, a proto jsme vyplnili žádost, následně podepsali dohodu s úřadem práce a zaslali vyúčtování mezd za měsíc duben, ve kterém vedení společnosti vyhlásilo překážku v práci na straně zaměstnavatele z důvodu omezení dostupnosti vstupů (surovin, dílů, materiálu) nezbytných k činnosti firmy. Jak jistě všichni víte, naše společnost má mnoho dodavatelů z celého světa a dodávky se nedařilo zajistit včas dle nasmlouvaných termínů. Proto bylo rozhodnuto o omezení provozu na 7 pracovních dní v měsíci dubnu, kdy zaměstnanci pobírali 80% náhrady mzdy. Z této náhrady se nám podařilo od státu získat zpět 60%.

Náš kompresor v akci

Náš kompresor v akci

12.5.2020

 

Projekty

22. 4. 2020

I v této nelehké situaci se snažíme pokračovat v přípravě a realizaci nových projektů. Samozřejmě i naše společnost měla spoustu starostí s nepříznivým obdobím. Počátkem měsíce dubna byla firma uzavřena z důvodu nedostatku montážních dílů, které se od dodavatelů opozdily. Nastavila se hygienická opatření po celém areálu a postupně se vracíme k plnění nastavených plánů. Věříme, že s posunutými termíny dokončíme jednotlivé kroky u nových záměrů a těšíme se na lepší zítřky.

Úlovek z filmu

Úlovek z filmu

3.2.2020

Ještě že máme všímavé kolegy, kteří se s námi podělí o úžasný požitek z filmu. Snímek je z filmu Americký sniper zastaven na 51:44. Je zde vidět naše osvětlovací věž. Děkujeme. To vždy potěší. Paráda.

POZOR, DROGY!

POZOR, DROGY!

27. 1. 2020

Tato publikace je zaměřena na drogovou problematiku, na jejímž vzniku se podílela International Police Association, sekce Česká republika (IPA). V současné době je členem této organizace 66 států. V ČR vznikla v roce 1993 a snaží se vytvářet podmínky pro neformální setkávání policistů, podporuje navazování kontaktů mezi policejními sbory, zejména z Evropy. Jedním ze závažných negativních fenoménu, který v současnosti ohrožuje děti a mládež, je zneužívání návykových látek. V rámci preventivní akce se rozhodla připravit tuto příručku a naše firma AIR POWER finančně podpořila její vydání. Děkujeme.

Dobrá zpráva

21. 1. 2020

Zahrnuli jsme do předmětu certifikace podle normy ČSN EN ISO 9001:2016 nové procesy, související s nedávno vybudováním oddělením konstrukce, které se zabývá návrhem a vývojem stavebních strojů. Certifikační společnost Bureau Veritas při prosincovém recertifikačním auditu ověřila, že naše firma plní všechny požadavky této normy a doporučila nás k vydání certifikátu, platného pro další 3 roky, s rozsahem certifikace „Návrh, vývoj, montáž a dodávání strojů a mechanických zařízení“. Všem, kteří se o toto zasloužili, patří dík!

Vánoční párty běh 2019

Vánoční párty běh 2019

7.1.2020

Opět jsme se toho nebáli a vydali se na krásnou trasu, abychom podpořili dobrou věc a ještě si zasportovali. Děkujeme za organizaci a těšíme se na další.

PF2020

PF2020

19.12.2019

 

Vánoční párty 2019

Vánoční párty 2019

13.12.2019

V pátek 6. 12. se konal tradiční večírek AIR POWER v Plzni. Opět bylo dobré jídlo a pití, hrál se bowling, tančilo se. Někteří kolegové si dali tu práci a přišli v kostýmech pohádkových postav. Byl tam Sandokan, Beruška, král Ludvík, požárník Sam a další. Zvláštní ocenění obdržela skupinka sladěna do pohádky Mrazík! Kolega Standa Pech byl vyhlášen za nejlépe zrealizovaný zlepšovák roku 2019. Děkujeme.

Dotační školení POVEZ II

Dotační školení POVEZ II

6.11.2019

Jsme rádi, že se nám podařilo schválit odborné školení pro naše oddělení konstrukce na téma "Čtení a kreslení technické dokumentace". POVEZ II je zkratkou názvu projektu „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II“. Školení je navrženo na 8 dní od listopadu do února. Bude nám proplaceno 85% ceny školení. Věříme, že tento projekt je účelný a přispěje k rozvoji navržených zaměstnanců, kteří ho při své každodenní pracovní činnosti využijí. Získané dovednosti ze vzdělávací aktivity pomohou při implementaci složitých projektů, které jsou zásadní pro rozvoj firmy.

Halloweenský párty běh 2019 v Plzni

Halloweenský párty běh 2019 v Plzni

30.10.2019

Opět jsme sestavili týmy na 3. ročník halloweenské běžecké párty v Plzni. V sobotu 26. 10. byl připraven 2,5 km dlouhý okruh, na kterém čekalo spousta strašidel a strašidelných úkolů. Nebyl důležitý běžecký čas ale zábava. Navíc z registrace odešel charitativní příspěvkem pro Diakonii Západ. Děkujeme.

Kanadské Toronto

Kanadské Toronto

24.10.2019

Takový parádní úlovek se povedl našemu kolegovi na dovolené v Kanadě. Gratulujeme.

Výrobce bagrů Bobcat otevřel v Dobříši evropskou centrálu

Výrobce bagrů Bobcat otevřel v Dobříši evropskou centrálu

14.10.2019

Společnost Doosan Bobcat EMEA, která je předním světovým výrobcem kompaktních stavebních strojů, otevřela v areálu svého závodu v Dobříši na Příbramsku centrálu pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Nově postavená administrativní budova za 250 milionů korun je určena pro management a další pracovníky. Centrála, již firma do Dobříše přesunula z Waterloo v Belgii, doplnila výrobní závod a tréninkové a inovační centrum, kde vznikají stroje Bobcat pro Evropu i celý svět.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh 2019

7.10.2019

Mezinárodní strojírenský veletrh, který se koná v Brně v termínu 7.-11.10. 2019, je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. V roce 2019 se souběžně s MSV konají i veletrhy Transport a Logistika a ENVITECH.

G20

G20

2. 10. 2019

V Třemošné na pouti byla zachycena naše stará dobrá G20 všímavým kolegou Honzou S. Děkujeme, to potěší.

Projekt ”Sociální automobil”

Projekt ”Sociální automobil”

27. 9. 2019

Projekt "Sociální automobil" byl realizován pro Plzeňské Hospicové Služby. Společnost zajišťuje mobilní hospicové služby po celém Plzeňském kraji i ve všech obvodech města Plzně. Plzeňská hospicová naléhavě potřebovala k nezbytné dopravě nový automobil, a protože nedisponovala vlastními finančními prostředky k jeho nákupu, vznikla akce "Sociální vůz pro Hospic", kterou organizovola agentura KOMPAKT spol. s r. o. Byla nabídnuta prezenční plocha firmám, které by rády přispěly na pořízení vozu. Předání automobilu Dacia Dokker v rámci projektu "Sociální automobil" určený pro organizaci "Domov - plzeňská hospicová péče" se konalo ve čtvrtek 19. 9. 2019 před radnicí Úřadu městského obvodu Plzeň 2 - Slovany. Předání klíčů se zúčastnili zástupci plzeňské hospicové péče, sponzorujících firem, Statutárního města Plzně, Plzeňského kraje a médií. Děkujeme za možnost účastnit se tohoto projektu.

ŠKODA FIT půlmaraton

ŠKODA FIT půlmaraton

25.9.2019

Dne 29. 9. 2019 (neděle) proběhne každoroční sportovní akce ŠKODA FIT – půlmaratón. Část trasy tohoto závodu je vedena přes areál PZ ŠKODA. Z tohoto důvodu dojde k dočasnému omezení dopravy na komunikacích v areálu PZ ŠKODA. Závod je pod záštitou primátora města Plzně, měří 21,097 km a start i cíl bude v centru města na náměstí Republiky v Plzni. Trasa závodu je považována za jednu z nejkrásnějších v České republice, která vede centrem města a jeho okolím. Závodu se může účastnit až 1500 běžců. Doprovodný program nabízí dětský závod, rodinný běh a firemní štafety.

100,-Kč pro nadaci

100,-Kč pro nadaci

17. 9. 2019

V první polovině letošního roku se naše společnost zapojila do Evropského průzkumu podniků. Cílem Evropského průzkumu podniků, který se provádí každé čtyři roky, je lépe pochopit problematiku týkající organizace práce, využití schopností, ale i dalšího vzdělávání zaměstnanců a rozvoje jejich dovedností, a to vkontextu možností i omezení daných podnikatelským prostředím. Za každý vyplnění dotazník agentura, která výzkum provádí, odvede odměnu 100,-Kč na nadační fond. Šetření se zúčastnilo 917 společností. Výsledná částka 91700,-Kč byla rovnoměrně rozdělena mezi tyto 4 nadace: Pomocné tlapky, Cesta domů, Lékaři bez hranic, Pomozte dětem a Život dětem. Každá nadace tedy obdržela 22925,-Kč.

Ještěrka Cup 2019

Ještěrka Cup 2019

10. 9. 2019

Letošní již dvanáctý ročník oblíbené soutěže se uskutečnil v sobotu 7. září 2019 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Soutěže se mohl zúčastnit každý, kdo vlastní platné osvědčení řidiče pro práci s manipulační technikou a nebojí se všem ukázat své dovednosti manipulace s vysokozdvižnými vozíky a retraky. Rozhodčí hodnotili nejen rychlost a přesnost, ale hlavně schopnost řidičů bezpečně manipulovat s vozíkem. Letos bylo 110 soutěžících a naše zástupkyně (Monika s Alenou) si vedly velmi dobře. V kategorii žen, byla opět nejlepší naše Monča. Opět je to fantastický výsledek. Gratulujeme a děkujeme.

ATMOSCUP 2019

ATMOSCUP 2019

3. 9. 2019

I letos jsme byli potěšeni pozvánkou na sportovní odpoledne od společnosti Atmos Chrást s.r.o., které se uskutečnilo v pátek 30. 8. 2019 v Chrástu u Plzně. Sestavili jsme týmy na volejbal i nohejbal a uspěli jsme v obou kategoriích. První místa jsou naše! Děkujeme.

 

Úlovek

Úlovek

26.8.2019

Toto naše dítko bylo v minulém týdnu zachyceno naší kolegyní na dovolené v Krkonoších v Rokytnici nad Jizerou. Děkujeme.

Celozávodní dovolená 2019

Celozávodní dovolená 2019

26.7.2019

Celozávodní dovolená byla stanovena v termínu 5. 8. - 16. 8. 2019.

Plzeň popřála k jubileu svému rodákovi.

Plzeň popřála k jubileu svému rodákovi.

24.7.2019

Speciální sedmnáctilitrový dřevěný soudek naplněný dvanáctistupňovým plzeňským pivem společně s osobním gratulačním dopisem primátora Martina Baxy darovala Plzeň k významnému životnímu jubileu zpěvákovi Karlu Gottovi.

Hrad Salon (Březina)

Hrad Salon (Březina)

2.7.2019

Na úvod prázdnin se konal v obci Březina u Rokycan "Dětský den", na kterém se spolupodílel jeden náš kolega! Tato akce se konala v krásném prostředí pod zříceninou hradu Salon. Děti byly nadšené z nafukovací skluzavky i soutěžních úkolů.

SOUTĚŽ OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ 2019

SOUTĚŽ OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ 2019

17.6.2019

Slavnostní vyhlášení a předávání ocenění proběhlo 12. června 2019 v Praze. Za Plzeňský kraj se účastnilo 47 firem. Naše společnosti AIR POWER s.r.o. se umístila na krásné třetí příčce! Obdrželi jsme brand „BUDUJEME HRDÉ ČESKO“, která značí vynikající ekonomické výsledky, pozitivní podnikatelské vzory, hodnoty a úspěch českých společností. Gratulujeme k úspěchu naší polečnosti a zařazení na předních pozicích v projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ.

Karlštejn

Karlštejn

6.6.2019

Parádní výlet vláčkem a na kolech jsme si užili v sobotu 1. 6. 2019. Cíl bylo podhradí hradu Karlštejn. Všichni jsme dosahli cíle. Ti zdatnější si ještě vyšlápli k lomu a my ostatní jsme na ně počkali ve stínu lípy se zmrzlinou a pivkem. Bylo to krásné, děkuji!

741 u filmu

741 u filmu

31.5.2019

Jeden z našich strojů se dostal až k filmu – konkrétně k natáčení příběhu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Paráda!

SUMMERCUP

SUMMERCUP

27.5.2019

Za krásného počasí odehráli naši zástupci 8 napínavých zápasů, při kterých podali parádní výkon, ale bohužel jim chybělo k umístění na bedně to volejbalové štěstíčko. Moc děkujeme firmě BTI za pozvání a organizaci. Těšíme se na další takto příjemné setkání.

Beach volejbal

Beach volejbal

20.5.2019

Naše společnost byla pozvána na turnaj firem Plzeňského kraje firmou Bohemia Training Institute s.r.o. Přijďte podpořit naše kolegy (Áďu, Jardu, Pavla) na beach volejbalové zápasy. Akce se koná ve čtvrtek 23. 5. 2019 v Plzni arál Lokomotiva na Slovanech od 14,30 hodin. Děkujeme a těšíme se.

BAUMA 2019

BAUMA 2019

9.5.2019

Na mezinárodním stavebním veletrhu v Mnichově se mohli návštěvnici seznámit i s našimi stroji.

JTLM (Joint Technical Liaison Meeting)

JTLM (Joint Technical Liaison Meeting)

24.4.2019

Vedení naší společnosti se účastnilo na začátku dubna konference v Innsbrucku. Během JTLM byly vyměňovány informace o současných legislativních a normativních činnostech v EU, USA, Latinské Americe, Japonsku, Koreji, Číně, Tichomoří, Indii, Austrálii a dalších zemích. Jednalo se o setkání asociací stravebních strojů řešících témata ohledně platné a připravované legislativy pro prodej stavebních strojů jednotlivých světových trhů.

Benchmark run 2019

Benchmark run 2019

15.4.2019

Tak jsme to zvládli! Za naši společnost běžely 3 štafety a všechny doběhly v časovém limitu! Nejlépe se umístila naše smíšená štafeta na 4 x 2km ve složení Áďa, Honza, Evži a Petr, která jen o 5 vteřin skončila na 4. místě. Děkujeme.

MMČR v motokrosu 2019 – První závody sezony v Lokti

MMČR v motokrosu 2019 – První závody sezony v Lokti

8.4.2019

V neděli 31. března 2019 byl odmávnutý úvodní závod letošního sedmidílného Kůta MMČR motokrosu na světové trati v Lokti nad Ohří. Účast byla opravdu dobrá, konkurence vysoká a na trati proběhlo hned několik zásadních bitev napříč třídami MX1, MX2, Ženy a Veterán. Nástrahy tratě si vyzkoušel i námi podporovaný jezdec Petr Michalec.

HANNOVER MESSE 2019, 01 - 05 April

HANNOVER MESSE 2019, 01 - 05 April

1.4.2019

Takový zlepšovák byl k vidění na předchozím veletrhu.

Veletrh BAUMA

Veletrh BAUMA

21.3.2019

Takto to vypadalo na výstavě v předchozích letech. Když budete hledat, najdete i stroj z naší montáže! I tento rok budeme na výstavu expedovat stroje, které sestavili naši šikovní kolegové.

Benchmark Run 2019

Benchmark Run 2019

8.3.2019

Opět jdeme do toho a máme sestavené minimálně 2 firemní štafety: easy dámská (Olina J., Monika H., Lucka Š., Janča Š.) a hard mužská (Jirka T., Jarda K., Pavel M., Jirka D.). Uvidíme, zda se povede ještě štafeta smíšená. Jistě účastníky poženou kupředu fanoušci kolem tratě.

BAUMA 2019

BAUMA 2019

20.2.2019

Jedenkrát za šest let se sejdou dva významné mezinárodní veletrhy v oboru strojírenství a stavebnictví. Tato situace nastala právě v tomto roce, kdy se můžeme těšit na veletrh v Hannoveru (1.4. - 5.4.) a veletrh v Mnichově (8.4.-14.4.). Na veletrhu Bauma získáte přehled o stavebních novinkách, inovacích, technologiích a trendech v oblasti stavebních strojů, strojů na výrobu stavebních hmot a těžařských strojů.

HANNOVER MESSE 2019

HANNOVER MESSE 2019

11.2.2019

V rámci HANNOVER MESSE 2019, který se bude konat v termínu 1. dubna - 4. dubna, budou představeny klíčové obory, jako jsou průmyslová automatizace a IT, energie, pohony, průmyslové subdodávky a výzkum a vývoj.

Mrazíkovský Klínovec

Mrazíkovský Klínovec

6.2.2019

Takovými krásnými výhledy se bylo možné kochat při lednovém lyžování. Mrazíkovskou zimu nám dovezla naše kolegyně.

Ledové sochy v Plzni

Ledové sochy v Plzni

24.1.2019

Ledové království v srdci Plzně. Čekají vás ledové sochy zvířat a pro dospělé bude připraven ledový bar!

Vánoční večírek

Vánoční večírek

21.1.2019

V prosinci se konala již tradiční akce, která se dle ohlasů vydařila a naši kolegové si užili tanec, dobré jídlo a hlavně bowling. Součástí večera byla i tombola.

Vánoční běh

Vánoční běh

10.1.2018

Naši reprezentanti opět nezklamali! Všichni doběhli do cíle v krásném čase a tentokrát zapojili do charitativní akce i své ratolesti. Paráda!

PF2019

PF2019

 

KŘÍDLOVANKA

KŘÍDLOVANKA

12.12.2018

Rádi se pochlubíme tím, že máme mezi sebou dvojnásobného Mista Evropy z let 2008 a 2012 Vláďu J. Dechová hudba Křídlovanka byla založena v roce 2001. Již od počátku kapela sklízela jeden úspěch za druhým. Hned v roce 2003 získala titul laureáta soutěžního festivalu Vejvodova Zbraslav, který v následujících dvou letech znovu obhájila. Největších úspěchů na mezinárodní úrovni dosáhla kapela v letech 2008 a 2012, kdy zvítězila na Mistrovství Evropy v interpretaci české a moravské dechovky. V roce 2008 v holandském Enschede a 2012 ve švýcarském Seedorfu.

1. ročník Vánočního charitativního párty běhu v Plzni

1. ročník Vánočního charitativního párty běhu v Plzni

23.11.2018

Opět sestavuje firemní skupiny na tuto akci a již se dobrovolně hlásí 10 kolegů, kteří to chtějí zkusit. Svým během podpoříme onkologicky nemocné děti z Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Lákají nás samozřejmě medaile, dárečky, vánoční cukroví, svařáček, atmosféra, betlém, ozdoby a spousty českých tradic.

Vozy plzeňské MHD jezdí s kníry

Vozy plzeňské MHD jezdí s kníry

14.11.2018

V Plzni se objeví na čelech vozů MHD slušivé kníry nebo další grafické kníraté materiály. Dopravní podnik tímto způsobem chce podpořit známý projekt Movember. Jeho cílem je pomoci šířit osvětu týkající se mužského zdraví. Kampaň dopravních podniků má oslovit co nejvyšší počet lidí v ulicích měst. Charitativní celosvětovou kampaň Movember zastřešuje v České republice nadační fond Muži proti rakovině, který podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů.

Halloweenský běh

Halloweenský běh

6.11.2018

Děkujeme odvážným běžcům z našich řad za vynikající výkon. Takové akce se nám moc líbí, když je úplně jedno, jak rychle běžíme, jak vypadáme nebo v čem běžíme. Hlavní je si "běh" užít!

Naučná stezka Zábělá

Naučná stezka Zábělá

1.11.2018

Město Plzeň obnovilo naučnou stezku v městské rekreační oblasti Zábělá. Přibližně na sedmi kilometrech trasy v úseku od Bukovce k Dolanskému mostu se dozvědí návštěvníci na 12 tabulích informace o historii, fauně, flóře, ochraně přírody i o systému lesního hospodářství v daném území. Územím vedla naučná stezka, která byla vybudována v roce 1979. Původní informace na tabulích však byly příliš stručné a věnovaly se pouze lesnictví. Stezka je nyní rozšířena o několik dalších zastavení, která jsou doplněna o aktuální informace.

Halloweenský párty běh 26.10.2018 v Plzni

Halloweenský párty běh 26.10.2018 v Plzni

24.10.2018

Neodolali jsme dobrodružství temným lesem Borského parku v Plzni a sestavili jsme v rámci firmy 2 týmy, které nás budou reprezentovat na této akci. Trasa 5 km plná strašidel a strašidelných úkolů! Obdržíme medaile a ještě přispějeme na dobrou věc! ​

Návštěvy dodavatelů

Návštěvy dodavatelů

18.10.2018

Návštěvy dodavatelů

Naši kolegové z oddělení strategického nákupu navštívili dodavatele v Holandsku – výroba plastových kapot, v Německu – výrobce spojek vrtulí a řemenic a v Itálii – výroba a montáž šroubových bloků. Věříme, že cesty pomohou k udržení či zlepšení obchodní spolupráce a dodávek.

Den otevřených dveří GTL

Den otevřených dveří GTL

10.10.2018

Firma GTL, náš partner, kterého využíváme pro přepravy od našich dodavatelů z Turecka, oslavila 25 let své existence. V sobotu 29. 9. 2018 zorganizovali pro své zákazníky den otevřených dveří v nově postavené hale v Nehvizdech u Prahy.

RC Adventure Scale Trophy

RC Adventure Scale Trophy

1. 10. 2018

V kategorii C2/Offroad zvítězil náš kolega Vašek P. Ten již vlastní bronzovou medaili z prvního závodu a nyní si připsal premiérovou výhru. Předváděl čistou a pečlivou jízdu v sehraném týmu.

Osobní rekord

Osobní rekord

24.9.2018

Krásným úlovkem se může pochlubit nás kolega Jirka P., který je vášnivý nejen rybář. Ve své sbírce má kapry - míra 89 cm, váha 11,6 kg a 93 cm, váha 13,2 kg. Ať se stále daří a přejeme další parádní úlovky.

JeštěrkaCup 2018

JeštěrkaCup 2018

17.9.2018

V sobotu 8. září se v Praze uskutečnil 11. ročník soutěže na vysokozdvižných vozících. Soutěžilo se v čelně řízeném vozíku a v retraku. Přihlásilo se celkem 186 závodníků. My jsme měli 5-ti členné zastoupení. Nervozita rostla s blížícím se termínem závodu, ale všichni naši kolegové se s tím poprali skvěle. Nejlepší "ještěrka" Monika obhájila loňské vítězství v ženské kategorii a radujeme se s ní. Gratulujeme a děkujeme.

Letní výpomoc

Letní výpomoc

11.9.2018

I tento rok společnost umožnila si přivydělat v průběhu prázdnin dětem našich zaměstnanců. Brigádnici pomáhali v různých úsecích firmy. Byli umístěni do oddělení technologie, kvality, logistiky a montáže.

Cyklovýlet

Cyklovýlet

7.9.2018

V uplynulém týdnu jsme si vyrazili na výlet po nádherné trase kolem Plzně. V příjemném cyklobufetu Na Štuperku jsme si dali zasloužené občerstvení. Pro velký ohlas tuto trasu v příštím roce zopakujeme.

Sportovní klání

Sportovní klání

4.9.2018

V srpnu se konalo sportovní odpoledne, na které jsme byli pozváni a naše sestavy zanechaly výraznou stopu. Volejbalisté získali 1. místo a nohejbalisté 3. pozici. Děkujeme.

Podpora okresního sdružení hasičů

Podpora okresního sdružení hasičů

30.8.2018

Vedení společnosti podpořilo Mistrovství ČR HRY PLAMEN A DOROSTU konané v červenci 2018.

Obhajova vítězství!

Obhajova vítězství!

28.8.2018 / Plzeň

Letná přivítá v září 10. ročník závodu vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2018. Věříme, že "nejlepší ještěrka" bude opět z AIR POWERU. Budeme držet palce!

Návštěva rumunských východních Karpat

Návštěva rumunských východních Karpat

01. 06. 2018 I Rumunsko

Kolegové z nákupu byli navštívit našeho významného dodavatele, který sídlí na úpatí rumunských východních Karpat. Věříme, že toto setkání zanechalo pozitivní dojem na obou stranách.

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II

Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II

01. 06. 2018 I Projekt

Naše společnost se účastní evropského programu. „Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II)“, které usnadňuje firmám školit své zaměstnance. V rámci tohoto projektu se nám podařilo získat dotaci na proškolení našich kolegův podnikovém informačním systému a dále jsme realizovali kurzy pro oddělení logistiky, kvality, controllingu.

Slovensko, Chapok

Slovensko, Chapok

01. 06. 2018 I Slovensko

Slovensko, Nízké Tatry, Chopok, 2000 m. n. m. – náš stroj, vyroben v roce 2006, vrtal díry pro zasněžovací tyče na sjezdovce na Chopku. Fotku pořídil kolega z oddělení kvality. Má naběháno přes 2000 hodin a stále jede!

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookies (více informací).

Tento souhlas po Vás vyžaduje Evropská unie.

Nesouhlasím Souhlasím